Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Namų saugumas – kiekvieno gyventojo tikslas

slaptos-kamerosAtėjus šaltajam metų laukui daugybė išsiilgusių saulės spindulių žmonių patraukia į šiltuosius kraštus nors trumpam pasidžiaugti saule. Šeimininkai į kelionę – o vagys į jų namus. Be abejo, ne visi butai vagių vienodai pasiekiami. Norėtumėme trumpai pakalbėti apie tai, kaip įvertinti turto rizikingumą bei kaip jį geriausia apsaugoti.
Galiam teigti, kad mūsų šalyje gyventojų turtas dažnai nukenčia dėl trijų pagrindinių priežasčių. Visų pirma, pro nesandarias sienas, lubas ar namo stogą prasiskverbia vanduo, antra, turtą suniokoja ugnis ir trečia, turtas nukenčia nuo vagysčių.

Vagys ypač aktyvūs tampa tada, kai namai ilgam laikui būna paliekami vieni, kai šeimininkai atostogauja. Be abejo, labai dažnai į butus įsiveržiama ir tuomet, kai šeimininkai būna darbuose – apie 10–11 valandą. Naktiniai apiplėšimai dažniausiai vyksta jau po vidurnakčio, kadangi tokiu metu visi kaimynai jau miega ir vagys bute gali užtrukti ilgiau, nebijant kad bus užklupti.

Akcentuotina, kad dauguma vagysčių yra suplanuotos iš anksto. Nusikaltėliai dažniausiai butą kurį laiką stebi, renka informaciją apie jame esantį turtą bei neseniai įgytus vertingus daiktus. Vagys taip pat seka, kada namo grįžta ir išeina buto šeimininkai ir kokie jų kasdieniai įpročiai. Atsitiktinės vagystės dažniausiai įvykdomos asocialių asmenų, kurie vagia tai, ką būna lengviausia parduoti – buitinę techniką bei papuošalus, be abejo jie ieško ir grynųjų pinigų.

Jei gyvenate daugiabutyje, vertėtų prisiminti, kad labiausiai vagis domina pirmųjų dviejų aukštų gyventojai, kadangi į jų butus gana lengva patekti pro balkoną, langus bei laiptinę. Truputį saugesni yra tie butai, kuriuose įmontuotos šarvuotos durys bei kurių laiptinė yra nuolat užrakinta. Kita vertus, šiuolaikinių nusikaltėlių nei šarvo durys, nei rakinamos laiptinės nesustabdo. Jie sugeba įveikti bene visus užraktus, tiesiog pats įsilaužimo procesas trunka kiek ilgiau, ir tuo metu vagys gali būti pastebėti kaimynų.
Norintiems dar geriau apsaugoti savo namus ir turtą, geriausias sprendimo būdas yra signalizacija bei slaptos kameros. Suveikus signalizacijai, nusikaltėliams lieka mažiau laiko išnešti daiktus, todėl šeimininkų patirtas nuostolis sumažėja. Įtaisytos slaptos kameros suteikia galimybę stebėti namus tada, kai nieko juose būti neturėtų. Tokiu būdu pastebėjus vagis, juos galima daug greičiau susekti ir nubausti.

Reikėtų atkreipti dėmesį į kaimynystėje gyvenančius vyresnius žmones, kurie puikiai pažįsta kaimynus ir daugiausia laiko praleidžia namuose. Jie pastebėję įtartinus bei nepažįstamus asmenis, dažnai paskambina į policiją ir taip užkerta kelią vagystei.  Su kaimynais svarbu palaikyti gerus santykius dar ir todėl, kad nelaimės atveju jie galėtų ne tik jums pranešti apie nelaimę patyrusį turtą, bet ir pastebėjus vykdomą nusikaltimą kreiptis į saugos tarnybas.

Svarbiausia prieš ilgesniam laikui paliekant namus nepamiršti patikrinti, ar tikrai tinkamai užrakintos durys, gerai uždaryti langai, užsukti kranai, ventiliai ir dujos. Taip pat prieš išvykstant rekomenduojama pasikviesti meistrą, kuris galėtų profilaktiškai patikrinti santechnikos, dujų bei elektros sistemos įrenginių būklę. Tokios saugos priemonės leis visiškai atsipalaiduoti per atostogas.

(Visited 22 times, 1 visits today)