3.4 C
Zarasai
2024 / 04 / 19

Atostogos ne sezono metu

Ar jau skaitėte?

Photo by Artem Bali from Pexels

Nors vasara išlieka populiariausias atostogų laikas, kelionių pardavimai rodo, jog ribos tarp sezonų trinasi – vis daugiau poilsiautojų iš Lietuvos atostogų lagaminus kraunasi rudenį ar pavasarį. O savaitės, sutampančios su moksleivių rudens ar pavasario atostogomis, tampa ypač paklausios, mat, nepraleidžiant pamokų, šiluma piečiau esančiose šalyse galima mėgautis visa šeima. Pvz., Turkijoje poilsiautojų būna net iki lapkričio.

- Reklama -

Vis dėlto kelionių organizatoriai informuoja, jog poilsis pereinamaisiais sezonais turi ne tik savų privalumų, bet ir tam tikrų niuansų, apie kuriuos pravartu žinoti.

Nuslūgęs karštis leis lengviau keliauti

Rudenį, pavasarį paprasta suderinti ir poilsį paplūdimyje, ir pažinimą. Mat rudenį vanduo vis dar įšilęs iš po vasaros, o kiek per 20 laipsnių besilaikanti oro temperatūra leis pakankamai komfortiškai pakeliauti po apylinkes ar šalį. „Kai oras tampa palankus didesniam fiziniam aktyvumui, smagiau vykti ir į pažintines ekskursijas, – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė. – Tuo tarpu pavasarį, pvz., balandį ar gegužę – iš po žiemos, vanduo jūroje bus kiek vėsesnis nei rudenį. Nors išsiruošus atostogų pavasarį mėgautis ankstyvesne saule ir šiluma – ypač malonu. O jei tuo metu namie dar ledas laikosi ant ežerų – pietų kraštų saulė gerina ūpą, leidžia kūnui atsigauti, atsipalaiduoti iš po žiemos“.

Tiesa, tiek rudenį, tiek pavasarį pravartu į lagaminą įsimesti megztinį ar lengvesnę striukę – kiek vėsesniems vakarams, kuriuos būtinai norėsis leisti lauke.

- Reklama -

Kelionių organizatorių rudeniui siūlomos kryptys itin tinkamos pažinimui, tai – Kipras, Italija, Ispanija, ta pati Turkija, kuriai apkeliauti ir dešimties kelionių nepakaks, mat šalis garsėja ne tik istoriniu, architektūriniu bei kultūriniu, bet ir gamtiniu paveldu. Retas turistas, nuvykęs į Turkiją, nesvajoja pamatyti balta glazūra dengtą Pamukalės kalną ar išvysti Kapadokijos kalnų natūralios kilmės skulptūras, primenančias grybus, gyvūnus ir kt. O kur dar gausus antikinis paveldas?..

Tarp atostogų rudenį privalumų galima vardyti ir gausų ką tik nunokusių vaisių derlių. Tuo tarpu pavasarinėms atostogoms, ypač – ankstyvoms pavasarinėms, išskirtinio žavesio suteikia vaismedžių, medžių, įvairiausių krūmų ir pievų žydėjimas. Ankstyvoji saulė ir sulig ja bundanti, kylanti gamta – ar gali bebūti stipresnis energijos ir gero ūpo užtaisas iš po ilgos, tamsios, šaltos žiemos?

Tarp populiariausių pavasarinių krypčių – Turkija, į kurią pirmieji lėktuvai kyla jau balandžio pradžioje, kiek ankstėliau nei kalendorinę vasarą turistus priima ir Kipras, Graikija, Ispanija, o į Egipto kurortus galima vykti ištisus metus.

Mažiau žmonių

- Reklama -

Atostogos ne sezonu rekomenduojamos ir tiems, kuriuos erzina ilgesnės nusidriekusio eilės viešbučio restoranuose prie įdomesnių patiekalų, daugiau žmonių paplūdimiuose, su kuo galima susidurti vidurvasarį. Rudenį ir pavasarį draugijos pietų kurortuose bus, tačiau padaryti nuotraukų be pašalinių fone bus gerokai lengviau. Keliaujantiems su vaikais, ypač – mažais, tai taip pat aktualu, mat mažesnė tikimybė, jog vaikas tiesiog pasimes poilsiautojų gausoje.

„Kita vertus, nors gan vėlų rudenį viešbučiai vis dar priima turistus, vis dėlto kuo arčiau link žiemos, tuo turisto akiai pastebimesni tampa darbai, atliekami viešbutį ruošiantis uždaryti. Mažėja ne tik paslaugų, pvz., vieną rytą nuėję prie baseino neberasite jogos mokytojo ar animatoriaus vaikams, o vakare – pramoginės programos, bet ir pati viešbučio teritorija tvarkoma, pvz., nurenkamas į jūrą vedantis tiltelis ar dėl vis rečiau užsukančių lankytojų sumažėja veikiančių barų. Nors yra daugybė žmonių, kuriems tokios paslaugos kaip joga ar animatorius – nė motais, vis dėlto rūpinamės, jog kelionių agentai, parduodami kelionę ne sezonu, įspėtų poilsiautojus apie tokius galimus pokyčius“, – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Su panašia situacija galima susidurti ir ankstyvą pavasarį, kuomet viešbutis jau priima poilsiautojus, tačiau intensyvus turizmo sezonas – dar neprasidėjęs. Tiesa, tuomet situacija yra priešinga rudeniui, mat kaip kad vėlyvą rudenį paslaugų vis mažėja, tai pavasarį jų pastebimai daugėja sulig kiekviena diena, plečiasi ir restoranų pasiūla.

Ne sezonu ilsėtis pigiau

Aplinkos tvarkymas, kosmetinis remontas, inventoriaus atnaujinimo darbai atliekami šaltuoju metų laiku, kuomet turistų nėra, tačiau ne visuomet viešbutis suspėja iki galo susitvarkyti ir pasirengti priimti turistus visu šimtu. Ir kaip kad atostogaujant rudenį jau galimas tam tikras viešbučio nusidėvėjimas, tai, pavyzdžiui, pavasarį pasitaiko, jog susiduriama su paskutinėmis atnaujinimo darbų stadijomis ar valomu paplūdimiu, gali būti nesuspėta apsodinti teritoriją gėlėmis ar nugenėti apatines, senas, palmių šakas.

„Neturistinio sezono metu vis dar užsiliekanti šiluma, kai kuriems europiečiams – malonesnis, priimtinesnis klimatas ir mažiau žmonių yra tos priežastys, dėl kurių yra vykstama ilsėtis į pietinius kurortus prieš arba po pagrindinio atostogų sezono, – sakė I. Aukštuolytė. – Vis dėlto kadangi atsiranda tikimybė, jog nuvykęs turistas gali rasti mažiau paslaugų ar susidurti su viešbučio uždarymo, atidarymo darbais, kainos už tokia keliones taip pat yra mažesnės. Ne sezonu ilsėtis yra pigiau. O mūsų neseniai atlikti rinkos tyrimai rodo, jog poilsiautojams iš Lietuvos gera kaina – ypač aktualu. Tiesa, kelionių agentūroje kelionių agentas visuomet įspėja, jog atostogauti vykstama ne sezonu.“

Būtina skaityti atsiliepimus

Keliaujantieji atostogų nuolat skatinami skaityti konkrečiuose viešbučiuose pabuvojusių poilsiautojų atsiliepimus, žiūrėti keliamas nuotraukas – iš jų matyti ne tik gerai ar blogai viešbutis vertinamas, bet ir kas konkrečiam žmogui nepatiko ar patiko, o tai – taip pat vertinga informacija, mat galima įsivertinti, ar tai, kas aktualu buvusiems prieš jus, tiek pat aktualu ir jums?

Vykstantieji ilsėtis rudenį gali skaityti pakankamai šviežius, vasarą viešbutyje atostogavusiųjų, atsiliepimus. Pavasarį paskaityti pavasarinių atsiliepimų galima rečiau.

Dar vienas niuansas – kultūrų skirtumai. Ir nors svetingumas turėtų būti bendras turizmo sektoriaus vardiklis, vis dėlto kiekvienoje šalyje jis – kiek kitoks, kaip kad ir supratimas kas yra normalu, o kas – jau nebe. Tad vykstant į svetimą kraštą reikėtų apsiginkluoti ne tik bikiniais ir pažinimo troškimu, bet ir tolerancija.

Atostogu.info

- Reklama -

Kada verta iškeisti didesnį būstą į mažesnį

Daug metų Lietuvoje didesnis būstas laikytas pranašesniu už mažesnes gyvenamąsias erdves. Tačiau keičiantis ekonominei padėčiai ir visuomenės vertybėms, šis suvokimas sparčiai keičiasi. Kas lemia mažesnių būstų populiarėjimą bei kokius aspektus reikėtų apsvarstyti prieš priimant...

Lietuvos ežerai praturtinti dirbtiniu būdu išveistais plačiažnypliais vėžiais

Žuvininkystės tarnybos vykdomi plačiažnyplių vėžių (Astacus astacus L) išteklių atkūrimo Lietuvos vandens telkiniuose darbai antri metai iš eilės yra sėkmingi. Praėjusiais metais pavyko dirbtiniu būdu išveisti ir į Veprio ežerą (Zarasų raj.) išleisti 2...

Reguliarūs pusryčiai ir subalansuota mityba – raktas į gerą moksleivių sveikatą

Vasaros laikotarpiu laisvesnius vaikų valgymo įpročius vėl grąžinti į rudenį grįžtančią rutiną tėvams yra tikras išbandymas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nuolat augimo procese esančių vaikų mityba turėtų būti nuosaiki, įvairialypė ir subalansuota bei ypač...

Duotas startas atsinaujinusiai Moterų Lietuvos krepšinio lygai

Penktadienį, rugsėjo 15 dieną, Panevėžyje surengtas Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) atidarymas. Artėjantį 2023-2024 m. sezoną lyga pasitinka atsinaujinusi – iškilmingo renginio metu pristatytas naujasis generalinis lygos rėmėjas „SMART WAY“, o lyga nuo šiol...

Mirė pro ligoninės langą iššokęs pacientas

Mirė pro Biržų ligoninės langą iššokęs pacientas, praneša policija. Teisėsaugos duomenimis, šeštadienį, apie 22 val. iš VŠĮ Biržų ligoninės antro aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.), kuris nuo 2023 metų gegužės 15 d....

Darbo ateities tyrėja: į dirbtinį intelektą reiktų žiūrėti, kaip į vasaros praktikantą, kuris visą...

Dirbtiniam intelektui sparčiai skinantis kelią į visas darbo sritis, neretam kyla nerimas dėl ateities. Aalto universiteto darbo ateities tyrimų programos vadovė ir dėstytoja Herta Vourenma sako, kad pokyčius išgyvename visi, svarbiausia – prie jų...

Istorija iš gyvenimo: prostatos vėžys neaplenkia ir stipriausių

59-erių kaunietis Algirdas Jakimavičius atviras – jei galėtų laiką atsukti atgal, į savo sveikatą žiūrėtų kitaip. Prieš kelerius metus prostatos vėžiu susirgęs, jos operaciją patyręs vyras šiandien pasakoja, kaip ir daugelis, į pirmuosius organizmo...

Kaip po nerūpestingo vasaros sezono atgauti gerą fizinę formą?

Pasibaigus vasaros sezonui daugelis iš mūsų susiduria su nerūpestingų atostogų ir dinamiško gyvenimo ritmo pasekmėmis. Tačiau gera žinia ta, kad po vasaros sezono susigrąžinti sportinę formą yra gana nesudėtinga, jei tik nuosekliai laikysitės savo...

Žinoma vizažistė pataria: kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais. Žymi vizažistė Alina Silivanova-Alinka...

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja žvėrių aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai. Papildomų iššūkių keliuose kelia ir tradiciškai rugsėjo pabaigoje bei spalį suaktyvėjęs gyvūnų judėjimas. Dėl...

Naujos vasaros skrydžių kryptys iš Lietuvos – saulėti kurortai ir didmiesčiai

Jau šį sekmadienį prasidėsiantis aviacinis vasaros skrydžių sezonas nenuvils ir išrankių keliautojų iš Lietuvos bei dar labiau sustiprins oro kelius su Europos didmiesčiais. Sankt Peterburgas, Neapolis ir Miunchenas – tai vos keletas naujų krypčių,...

Konspektavimas kamera ir virtuvės šedevrai: 5 programėlės, kurios pravers studentui

„Jei mokslas – šviesa, kodėl studentui nuo knygų akyse tamsu?“, – retoriškai klausia studentiška išmintis. Įsibėgėjus mokslo metams daugelis studentų jau spėjo pamatyti ir tamsiąją šio gyvenimo etapo pusę – konspektavimą iki rankos išsekimo,...

Skaitmeninis CO2 pėdsakas: aplinkai kenkiame net naršydami instagrame

Tvarų gyvenimo būdą dažniausiai siejame su atliekų rūšiavimu, apsipirkimu iš antrų rankų ar gamtos išsaugojimu, tačiau vargu, ar susimąstome, kokį poveikį aplinkai daro paprasčiausias naršymas internete. Norint puoselėti tvaresnį gyvenimo būdą, reikėtų atkreipti dėmesį...

Palmių aliejaus naudojimą degalams

Jau apribojusi palmių aliejaus naudojimą degalams, Prancūzija ruošiasi žengti kitą žingsnį gelbėjant atogrąžų miškus. Agentūros „Platts“ šaltinių duomenimis, iš biodegalams naudojamų žaliavų sąrašo Prancūzijos Vyriausybė nuo 2021 m. ketina išbraukti sojų aliejų. Dėl augančios sojos...